Sorumlu Müdürlük

 

DEKLARASYON: DERNEĞİMİZCE KİMYAGERLER - ÜYELERİMİZ  İÇİN TESPİT EDİLEN  2014 YILI ASGARİ SORUMLU MÜDÜRLÜK VE  İSTİHDAMI  ZORUNLU PERSONEL ÜCRETLERİ AŞAĞIDADIR !

-TAM ZAMANLI, 30 GÜN SSK SAĞLANMIŞ TÜM KİMYA ve GIDA İŞLETMELERİNDE ALT SINIR: NET 2900 TL/AY

-5996 SAYILI KANUN, EK:1- 30 BEYGİR ÜZERİ MOTOR GÜCÜ BULUNAN VEYA TOPLAM 10 KİŞİDEN FAZLA PERSONEL ÇALIŞTIRAN İŞ YERLERİ TAM ZAMANLI İSTİHDAMI ZORUNLU PERSONEL BULUNDURMAK ZORUNDADIR.

LPG Yönetmeliği 

MADDE 13 – Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması  zorunludur. 

MADDE 13 – (1) Değişik: (06/01/2014/28877 SRG.)

 LPG istasyonlarında ya zamanlı çalışanlar için net 900 TL olarak belirlenmiştir. 

Yukarıda deklare edilen ücrete uygun sözleşme düzenlenmesi, Derneğimizce Türkiye'de ilk kez (ve tek) uygulamaya sokulan GIDA İŞLETMELERİNDE SORUMLU MÜDÜRLÜK SERTİFİKASYON EĞİTİMLERİNE (İstihdamı Zorunlu Personel) tüm Sorumlu Müdürlük yapan kimyagerlerin katılması, Sorumlu Müdürlük görevlerini bilinçli ve Halk Sağlığına uygun, tüketici haklarına saygılı biçimde, hijyenik ve teknik şartların sağlandığı işletmeler oluşturarak yapmaları, ayrıca eğitimlere katılmaları konusunda işverenlerce kimyagerlerin desteklenmesi hususu tüm işletmeler, işverenler ve kimyagerlere duyurulur.

Sorumlu Müdürlük yapmak için "Sorumlu Müdür Belgesi,Sorumlu Teknik Eleman veya İstihdamı Zorunlu Personel  Belgesi"ne ihtiyaç duyan Meslektaşlarımızın iletisim@kimyager.org  adreslerine durumu bildirmeleri yeterli olacaktır.  Bu belge, üyelerimize ücretsiz olarak gönderilmektedir

SORUMLU MÜDÜRLÜK

(Kimyagerlerin Sorumlu Müdürlük Hakkı)

TÜM KİMYAGERLERE ve DERNEK ÜYELERİMİZE DUYURU !

   TÜM KİMYAGERLERE ve DERNEK ÜYELERİMİZE DUYURU !

Gıda Sektöründe Sorumlu Müdürlük yapabilmek için ihtiyaç duyacağınız “ İstihdamı Zorunlu Personel  Belgesi Meslek Odasından (Meslek Örgütü) Alacağı Belge” Derneğimiz tarafından ÜYELERİMİZE ÜCRETSİZ olarak verilmektedir.

KİMYAGERLER, 6269 sayılı Kimyagerlik ve Kimya Mühendisliği Hakkında Kanun ve bu kanunu gereği çıkarılan  Sorumlu Yönetici İstihdam Yönetmeliği ile GIDA, KİMYA, İLAÇ sektörlerinde Sorumlu Müdürlük yapma hak ve yetkisine sahiptir. Gerektiği takdirde Derneğimize üye olmak kaydı ile ÜCRETSİZ verilen  "Sorumlu Müdür,-İstihdamı zorunlu Personel, Sorumlu Teknik Eleman belgesi" bürokratik işlemlerde yeterli olmaktadır.

ÖNEMLİ DUYURU

Gıda sektörlerinde Sorumlu Müdürlük yapmak için İl Tarım Müdürlüklerine başvuran üyelerimizden “Kimya Mühendisleri Odasından Oda Kayıt Belgesi istendiği” öğrenilmiştir. Kimyagerler yasal olarak Kimya Mühendisleri Odasına kayıtlanamadıkları için Odaların bu tür belge verme yetkileri yoktur. Bu tür belgeleri (Dernek Kayıt Belgesi , Sorumlu müdürlük Belgesi, İstihdamı zorunlu Personel Onay Belgesi, v.b..)Derneğimiz  Üyelerine ücretsiz olarak vermektedir.

 Sorumlu Müdürlük konusundaki her türlü soru ya da önerilerinizi (bilgi ve kaynak paylaşımı dahil) Kimyagerlerdernegi@yahoo.com ve iletisim@kimyager.org adresine gönderebilirsiniz.

SÖZLEŞME ÖRNEKLERİ

Bu örnek belgeleri sitemizden indirip kullanınız, çünkü kimyagerleri koruyan maddeler, bu sözleşme örneklerinde mevcuttur, noterlerdeki hazır sözleşme örnekleri bazı eksiklikler içerebilmektedir.

Kimyagerler  için 

GENEL SORUMLU MÜDÜR (MADENİ YAĞ, TIBBİ SINAİ GAZ SEKTÖRÜ VB.) SÖZLEŞME ÖRNEĞİ

Sorumlu Müdürlük Sözleşmesi Örneğini, İndirmek için tıklayınız.

SIVILAŞTIRILMIŞ PETROL GAZLARI (LPG) PİYASASI OTOGAZ İSTASYONU SORUMLU MÜDÜR TİP SÖZLEŞME ÖRNEĞİ

Sorumlu Müdürlük Sözleşmesi Örneğini,  indirmek için tıklayınız.

 GIDA SEKTÖRÜNDE “İSTİHDAMI ZORUNLU PERSONEL” SÖZLEŞME ÖRNEĞİ

İstihdamı Zorunlu Personel Sözleşmesi  Örneğini, indirmek için tıklayınız.

   KOZMETİK SEKTÖRÜ SORUMLU TEKNİK ELEMAN SÖZLEŞME ÖRNEĞİ 

Sorumlu Teknik Eleman Sözleşmesi Örneğini,  indirmek için tıklayınız.